Technologie

Technologie, kterou využíváme k tisku plakátů na zeď a a potisku pláten se nazývá waterbased pigmentový tisk. Je přímo určena pro umělecký, grafický a fotografický produkční tisk na fotopapíry, nebo speciální papíry do gramáže až 350g/m2. Další možností je tisk plakátů na zeď určených do interiéru, tisk na speciální interiérová plátna, technické výkresy a všech dalších použití, kde je kladen vysoký důraz na rozlišení jemných kontur a čar. Díky tisku v barevném režimu RGB, což umožnuje reprodukci jasnějších barev.

Tisk je realizován na profesionální tiskárně Canon iPF-8300, která využívá 12 samostatných tiskových kazet plněných speciálním pigmentovým inkoustem, který zaručuje vysokou věrnost barev a dlouhou trvanlivost a barevnou stálost.

Papíry a plátna, na které tiskneme plakáty jsou speciálně určeny pro umělecký tisk. Díky svým vlastnostem dovolují vysoká rozlišení tisku při zachování barevných odstínů. Také se nedrolí a nezanáší tiskárnu, a proto je možno je využívat i na nejmodernějších zařízeních s přesnou kalibrací. Požívaný papír je speciálně určen pro nejkvalitnější grafický tisk, což znamená, že neprosakuje a je na něj možno vstřikovat barvu jemnějšími tryskami a tím dosáhnout vyššího rozlišení tisku. Druhou výhodou je dlouhá barevná stálost obrazu. Při výběru papíru obecně platí, že čím větší gramáž papíru, tím kvalitnější papír.

Zde jsou pro vaši představu náhledy základních materiálů, které používáme. Papír pro plakáty na zeď, na který tiskneme je značky Canon a gramáže 230g/m2.

Další možností ochrany a zhodnocení plakatů na zeď i jiných tisků je laminace. Laminace slouží obecně k prodloužení životnosti exteriérových a interiérových tisků, nebo k ochraně proti poškození. Proces laminace probíhá za tepla na profesionálním laminátoru Kala Mistral, který umožňuje laminovat a kašírovat i deskové materiály do tloušťky 5 cm.

Na laminátoru je také možno provádět kašírování na pevné povrchy. Pomocí oboustranně lepící kašírovací fólie je provedeno nalepení plakátu na kapu, karton nebo PVC desku s požadovanou tloušťkou. Proces probíhá pod tlakem, což umožňuje korektní přilnutí plakátu k podkladovému materiálu a vytlačení vzduchu a tím eliminaci bublinek.

Upozorňujeme, že barevné podání plakátů se může ve skutečnosti mírně lišit. Toto je způsobeno nastavením vašeho monitoru.